Kürtaj sonrası adet düzensizliği her kadının merak ettiği konulardan biridir. Bunun kadında merak uyandırmasının en büyük nedeni belirli bir süre kadının adet geçirmemesidir. Aslın da bu durum normal olarak karşılanabilir. Kürtaj işlemi sonrası yumurtalıklar da görülen nedenlerden dolayı kadında ki adetin düzene girmesi ortalama 2 ya da 3 ayı bulabilir. Bu durum sizi kesinlikle korkutmasın. Bu yumurtaların oluşması ile birlikte eskisi gibi normal döneme geçecektir. Bu konuda hassas dönemde olduğunuzu ve kendinizi sıkmamanızı öneririm.

Bu konuda psikolojinizi bozmamak adına kendinize farklılıklar katmanızı tavsiye ederim. Gebeliğin sonlandırılması sonrası rehber anlamında hazırlamış olduğumuz içeriğimize de bakabilirsiniz. bu konuda oldukça açıklayıcı metinler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: https://www.kurtajfiyat.net/erken-gebelik-sonlandirma/

Kürtaj Olduktan Sonra Adet Olmuyorum

Kürtaj yapılsa da rahim kesesi içerisinde vücutta devam eden hamilelik hormonları devam edebiliyor. Bu durumdan kaynaklı olarak adet görülmesi hemen gerçekleşmiyor. Adetin olmaması altı hafta gibi bir sürecin sonucunda iyileşme gerçekleştiği için ancak adet kanaması meydana gelebiliyor. Ancak korunmasız ilişkiye giren hastalar bu süreç içerisinde yeniden hamile kalma durumunu da yaşayabiliyorlar Bu yüzden rahim kürtaj sonrası iyileşmeyi gerçekleştirmeden ilişkinin olmasını doktorlar tasvip etmiyor. bu konuda doktorunuzun vermiş olduğu süreyi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Kürtaj Olduktan Ne Kadar Süre Sonra Adet Olurum

Bu durumu aslında yukarı da da sizlere özetledim. Konuyu biraz daha netleştirmek isteyenler için biraz daha detaylandıralım. Kürtajdan sonra oluşan bu kanama ile adet kanaması birbirine de benzediği için karıştırılması muhtemeldir. Ama bunun karıştırılması da düzensizlik olduğu bilincine sahip olunmasını sağlıyor. Bu sebeple olan ilk kanamayı adet kanaması değil de kürtajdan kaynaklı kanama olduğunu göz önünde bulundurmak gereklidir.

Karın bölgesinde kramp, ağrı kürtaj sonrası kanamalarda meydana gelebiliyorken ateş ve şiddetli ağrının yaşanması enfeksiyon olmasının belirtisi olabilir. Bu durumda doktora başvurmanızı acil gerçekleştiriniz. Kürtaj hakkın da merak edilen sorulara her zaman cevap vermeye çalışıyoruz. bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşmak ve sorularınıza cevap alabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Adet Düzensizliğiniz 3. ayın sonunda düzelmezse doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.

 

İlginizi Çekebilir: https://www.kurtajfiyat.net/kurtaj-hakkinda-bilinmesi-gerekenler/