Kürtaj yaptırmak isteyenlerin sorduğu bu soruya hızlı cevap bulabilirsiniz.

Her ne kadar gelişmiş teknoloji ile geliştirilmiş cihaz ve yöntemler kullanılıyor olsa da kadınlar halen Kürtaj konusun da kararsız ve tereddüt içerisin de olabiliyor. Bu durum bakıldığın da aslın da normal. Kolay bir evre olmayan Gebelik durumların da bir de bu işlem gerektiğinde Anne adayı çok tereddütte kalabilir. Hatta ilerisi dönemler için Psikolojik destek bile alması gayet normal karşılanmalıdır.

Bazı dönemler de bizlere bu konu ile birlikte Erken Gebelik Sonlandırma gibi sorular da gelebiliyor. Bu gibi durumlarda önerimiz kesinlikle bir hekime danışmanızdır. Piyasa da farklı öneri ve yorumlar yapılmaktadır. Tıbbi olarak Ameliyatsız Kürtaj olmak istiyorsanız lütfen bu konuyu da hekiminize danışmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Düşük Hapı

Vakumlu Kürtaj yöntemi ilerlemiş olan gebeliklerde kullanılabilen bir teknik değildir. Zira Türkiye’de kürtaj işleminin yapılabilmesi için gebeliğin 10. haftasını geçmemiş olmak gerekiyor. Aksi halde yasalar devreye giriyor ve bu işlemin yasalar kapsamında yapılmasına müsaade edilmiyor. Sadece ender durumlarda bu işlem yapılabilir. Anne adayının hayatının tehlikeye girdiği, bebeğin doğumdan sonra yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeyde bir anomaliye sahip olması gibi durumlarda, hekim heyetinin de izni ile kürtaj yapılabilir. Bu durumda daha farklı kürtaj teknikleri kullanılır ve kürtajın süresi de daha uzun olacaktır.

Nerede Kürtaj Yaptırabilirim?

Bu işlemi dilediğiniz bir hastanede yaptırabilirsiniz. Önceliğiniz fiyat olduğunda dilerseniz bu konuda araştırma yaparak bilgi alabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu durum da her zaman sağlığınızı da düşünerek hareket etmeniz gerekiyor. Kesinlikle merdiven altı dediğimi yerlerde bu işlemi yaptırmamalısınız. Bu ilerisi için Sizde kalıcı hasar bırakabilir. Bu konuda duyarlı olmanızı öneririm.

İlginizi Çekebilir: Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işleminden sonra iyileşmenin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için doktorun önerilerine ve uyarılarına harfiyen dikkat etmek gerekiyor. Enfeksiyon riski en önemli unsurdur ve bu nedenle söz konusu riske karşın doktorun reçete ettiği ilaçların düzenli olarak kullanılması da büyük önem taşıyor. Bu durum psikolojik olarak da etkenler doğurabilir.